Category:
Franchise blog
Comments: 0

Kuru franšīzes līgumu veidu izvēlēties?

Potenciālajam franšīzes ņēmējam, slēdzot līgumu ar franšīzes devēju ir iespēja izvēlēties no vairākiem franšīzes veidiem, ņemot vērā viņa pieredzi, kā arī pieejamo invetīciju apjomu. Kādas ir atšķirības starp šiem franšīzes līguma veidiem?

Vienas struktūrvienības franšīze.

Šis ir populārākais un optimālākais veids jaunam uzņēmējam, kurš tikai sāk savu darbību. Šajā gadījumā franšīzes ņēmējs ir atbildīgs tikai par vienu tirdzniecības vietu, taču līdz ar to viņš ir iesaistīts visās ikdienas biznesa darbībās, kas notiek uzņēmumā un tās vada. Franšīzes ņēmējam parasti ir atvēlēta kāda teritorija, kurā aktivizēt savu darbību.

Vairāku struktūrvienību franšīze.

Tā rada iespēju franšīzes ņēmējam atvērt vairāk nekā vienu tirdzniecības vietu. Šajā gadījumā par katru tirdzniecības vietu tiek maksāta noteikta summa. Franšīzes ņēmējs mazāk piedalās visās ikdienas operācijās, taču vairāk pārvalda visas tirdzniecības vietas augstākā līmenī. Parasti viņš ikdienas darbību veikšanai nolīgst vadītājus un darbiniekus. Franšīzes ņēmējam līgumā paredzēts atvērt noteiktu tirdzniecības vietu kādā konkrētā laika periodā. Kaut arī šajā gadījumā investīcijas būs lielākas, risks būs mazāks. Ja franšīzes ņēmējam pieder vairākas tirdzniecības vietu, tas paaugstina veiksmes iespējamību.

Ja vēlaties iegūt papildus informāciju par franšīzēm, lejupielādējiet bezmaksas e-grāmatu “Franchising Your Business” un izpildiet bezmaksas testu “Is your company franchisable?”. Ja vēlaties saņemt bezmaksas konsultāciju par franšīzēm, aizpildiet formu vai zvaniet uz tālruni +371 29176156.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>